Depresja, zimowa aura, szarość

Media beznamiętnie donoszą ,że co czwarta kobieta przechodzi depresję poporodową, około 10% populacji okresowo ma silne zaburzenia nastroju wpływające na ich normalne funkcjonowanie.
Obniżenie nastroju jest chwilowe, mija samo, lub sam potrafisz znaleźć sposób żeby się z tego nastroju wydostać.

O stanach depresyjnych mówi się wtedy, kiedy stan niemocy i bardzo złego nastroju trwa długo (więcej niż 2 tyg. ), nie odczuwasz chęci do wyjścia z domu, twoje zachowanie radykalnie utrudnia kontakt z najbliższymi, tendencja do izolowania się, nadmierna senność w ciągu dnia, czasem bezsenność w nocy.

Niebezpiecznie robi się przy depresji maskowanej, szeroki uśmiech i uparte twierdzenie,że wszytko jest ok, panuję, nic mi nie jest, połączone z odczuwanym wstydem i lękiem.

"Załapać doła" można z najprzeróżniejszych powodów i nie musi być to zaraz strata ukochanej bliskiej osoby albo dotkliwy efekt finansowej porażki.

IMR: Pracując nad emocjami i traumami z przeszłości często rozmawiam z ludźmi , którzy leczą się wiele lat i depresja stała się trwałym elementem ich życia.

Psychoterapia jest skutecznym narzędziem do wyjścia z depresji pod warunkiem, ze daje szybko namacalne i subiektywnie odczuwane przez daną osobę efekty .

Taki "normalny" spadek nastroju w jesienno-zimowym okresie można tłumaczyć warunkami meteo, brakiem słońca i ograniczeniem kontaktu z naturą. Jednak jeśli odbija się to na jakości wykonywanych zadań, codziennym funkcjonowaniu, często popadamy w stan zniechęcenia i złości na samych siebie.

Irytacja wzbudza jeszcze większa apatię i samooskarżanie :, "bo ja tak mam i się nie zmienię , nic z TYM się nie da zrobić nic nie poradzę, jestem bezsilny.

Metodą Instant Mind Reset modelujemy dotychczasowe ograniczające przekonania i dodajemy sił do życia według Twojego pełnego potencjału.